Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/cache.php on line 36 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/query.php on line 21 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/theme.php on line 540 FotoSpace » Článek » Žirafa Rothschildova

Žirafa Rothschildova

1. Prosinec 2008 - 20:33 / Gimi / Přečteno 2,406 x


Žirafa Rothschildova

Žirafa Rothschildova, psáno také jako žirafa Rotschildova, (Giraffa camelopardalis rothschildi nebo Giraffa camelopardalis rotschildi) je druhým nejvíce ohroženým poddruhem žirafy jen s několika sty členy. Byla pojmenována po zakladateli muzea v Tringu Lionel Walter Rothschildovi Všechny, které žijí ve volné přírodě, jsou v chráněných oblastech v Keni a Ugandě. Zatímco žirafy obecně jsou klasifikovány statusem závislý na ochraně, žirafa Rothschildova je v kategorii kriticky ohrožené druhy kvůli nízké populaci. Existuje velmi málo míst, kde lze žirafu Rothschildovu pozorovat v divočině. Za zmínku stojí národní park Nakuru v Keni a národní park Murchison Falls v severní Ugandě. Existují různé chovné programy, které mají za cíl zvýšit populaci žirafy Rothschildovy, např. Giraffe Centre v Nairobi v Keni nebo Woburn Safari Park ve Woburnu ve Velké Británii.

Žirafy Rothschildovy jsou snadno odlišitelné od ostatních poddruhů. Nejviditelnější je ve zbarvení srsti. Typické jsou tmavohnědé kaňkovité nebo obdélníkové skvrny se slabšími krémově zbarvenými liniemi okolo. Hlezno bývá skvrnité.

V Česku je možné žirafu Rothschildovu zhlédnou v ZOO Zlín, Dvůr Králové, Liberec, Olomouc, Ostrava, Praha a Ústí nad Labem.


Žirafa Rothschildova - Otevřít plnou velikost

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%BDirafa_Rotschildova
Další foto: http://images.google.cz/images?hl=cs&q=Rothschild%20giraffe

Hodnocení a zařazení článku

 Nejhorší Průměr Nejlepší (3 hodnocení, 3.67 z 5)
Načítám ... Načítám ...

Kategorie: Savci, Zvířata 
Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.Nejlépe hodnocené články


Září 2018
P Ú S Č P S N
« Bře    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kategorie

Odkazy

Info kanály

Další zdroje

[CNW:Counter]