Strict Standards: Redefining already defined constructor for class wpdb in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/wp-db.php on line 57 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/cache.php on line 36 Strict Standards: Redefining already defined constructor for class WP_Object_Cache in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/cache.php on line 384 Strict Standards: Declaration of Walker_Page::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl($output) in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/classes.php on line 541 Strict Standards: Declaration of Walker_Page::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl($output) in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/classes.php on line 541 Strict Standards: Declaration of Walker_Page::start_el() should be compatible with Walker::start_el($output) in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/classes.php on line 541 Strict Standards: Declaration of Walker_Page::end_el() should be compatible with Walker::end_el($output) in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/classes.php on line 541 Strict Standards: Declaration of Walker_PageDropdown::start_el() should be compatible with Walker::start_el($output) in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/classes.php on line 560 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl($output) in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/classes.php on line 659 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl($output) in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/classes.php on line 659 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::start_el() should be compatible with Walker::start_el($output) in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/classes.php on line 659 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::end_el() should be compatible with Walker::end_el($output) in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/classes.php on line 659 Strict Standards: Declaration of Walker_CategoryDropdown::start_el() should be compatible with Walker::start_el($output) in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/classes.php on line 684 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/query.php on line 21 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/theme.php on line 540 Strict Standards: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method GoogleSitemapGeneratorLoader::Enable() should not be called statically in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/plugin.php on line 164 FotoSpace » Technologie

Archiv kategorie Technologie

Sluneční pec

28. Únor 2009 / Gimi

Sluneční pec

Sluneční pec, neboli solární tavicí pec je fokusační sběrač, který soustřeďuje sluneční paprsky do jednoho místa. Využívá se odrazu světla od speciálně tvarovaných a orientovaných zrcadel. První a zároveň i největší sluneční pec na světě se nachází v Odeillo ve francouzských Pyrenejích v nadmořské výšce 1 700 m. Do provozu byla uvedena roku 1969 zásluhou francouzského vědce Dr. Felixe Trombeho. Celý komplex tvoří parabolické zrcadlo Zobrazit celý článek »

Optické vlákno

28. Leden 2009 / Gimi

Optické vlákno

Optické vlákno je skleněné nebo plastové vlákno, které přenáší signály prostřednictvím světla ve směru své podélné osy. Optické vlákno je výsledkem aplikace vědeckých poznatků v inženýrství. Optická vlákna jsou široce využívána v komunikacích, kde umožňují přenos na delší vzdálenosti a při vyšších přenosových rychlostech dat, než jiné formy komunikace. Vlákna se používají místo kovových vodičů, protože signály jsou přenášeny s menší ztrátou Zobrazit celý článek »

Aerogel

21. Leden 2009 / Gimi

Aerogel

Aerogel je látka na křemíkové bázi často nazývaná zmrzlý dým nebo modrý dým. Obsahuje 99,8 % vzduchu a jeho hustota je pouze 3 mg/cm3. Jde o pevnou látku s nejnižší hustotou. V Lawrence Livermore National Laboratory se vědcům podařilo dosáhnou hustoty 1,9 mg/cm3. Snese 2000× větší zatížení než je jeho hmotnost. Materiál má extrémně nízkou tepelnou vodivost (0,03 až 0,004 W/mK). Zobrazit celý článek »

Ferrofluid

15. Leden 2009 / Gimi

Ferrofluid

Ferrofluid je tekutá suspenze z mikroskopických magnetických částic (méně než 10 nm), povrchově aktivní látky (surfaktantu) a rozpouštědla (například oleje), magnetickou složkou je většinou hematit nebo magnetit. Ferrofluid upoutává pozornost svými reakcemi na magnetické pole. Lze jej například přimět, aby tekl do kopce. Poblíž magnetického pólu magnetu se na hladině objeví hroty ve směru siločar. Lze jej použít k demonstracím Zobrazit celý článek »

Plazmová lampa

29. Květen 2008 / Gimi

Plazmová lampa

Plazmová lampa je druh dekorativního osvětlovacího tělesa. Jedná se o skleněnou kouli plněnou inertním plynem (např. argonem). Tlak plynu je nízký, v komerčně vyráběných plazmových lampách se pohybuje okolo jedné setiny atmosféry. Uprostřed se nachází kovová elektroda připojená na vysokonapěťový transformátor pracující se střídavým proudem. Po zapnutí vzniká v plynu mnohonásobný výboj mezi elektrodou a skleněným povrchem. Zobrazit celý článek »

   
Srpen 2017
P Ú S Č P S N
« Bře    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kategorie

Odkazy

Info kanály

Další zdroje


[CNW:Counter]