Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/cache.php on line 36 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/query.php on line 21 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/theme.php on line 540 FotoSpace » Plazi

Archiv kategorie Plazi

Agamka sinajská

11. Březen 2012 / Gimi

Agamka sinajská

Agamka sinajská (Pseudotrapelus sinaitus) je ještěr z čeledi agamovitých. Žije v suchých oblastech Libye, Egypta, Izraele, Jordánska, Sýrie, Saúdské Arábie, Spojených arabských emirátů, Ománu, Súdánu, Etiopie, Eritrey a Džibutska. Může dorůst až délky 30 centimetrů, přičemž dvě třetiny délky připadají na ocas. Potravu shání zejména ve dne, živí se hmyzem, Zobrazit celý článek »

Bazilišek zelený

1. Březen 2009 / Gimi

Bazilišek zelený

Bazilišek zelený (Basiliscus plumifrons) je ještěr z čeledi leguánovitých. Má dlouhé zadní nohy s velmi dlouhými prsty, dlouhý tenký ocas a na hlavě a na hřbetě vysoký hřeben. Je jasně zelený, nepravidelně světle modře či bíle skvrnitý. Dospělí jedinci dorůstají až 80 cm, z čehož dvě třetiny připadá na ocas. Bazilišci skvěle běhají po souši, šplhají po stromech a jsou výbornými plavci. Dorozumívají se navzájem kýváním hlavy. Jsou to zvířata společenská, avšak Zobrazit celý článek »

Agama osadní

25. Leden 2009 / Gimi

Agama osadní

Agama osadní (Agama agama) je pestře zbarvená agama žijící téměř v celé Africe poblíž lidských obydlí. Sameček připravený k páření je modrý z červenou hlavou. Samičky mají hnědé tělo a naoranžovělou hlavu. Jsou velmi aktivní a měří asi 30-40 cm. Agama osadní se hojně vyskytuje v suchých oblastech střední a jižní Afriky, hlavně kolem lidských obydlí. Žije na zemi, na stěnách a soustřeďuje se v koloniích tvořených jedním Zobrazit celý článek »

Moloch ostnitý

20. Leden 2009 / Gimi

Moloch ostnitý

Moloch ostnitý (Moloch horridus) je australský ještěr z čeledi agamovitých. Je to bizarní, pomalé stvoření pokryté ostny a jeho vzhled mu vysloužil jméno: moloch je v Bibli jeden z démonů. Ve skutečnosti je moloch ostnitý malá ještěrka živící se mravenci. Moloch ostnitý je jediný zástupce rodu Moloch. Žije v písčitých pouštích a suchých planinách jižní, západní a centrální Austrálie. Jeho délka je 15-20 cm a hmotnost 33-88 g. Zobrazit celý článek »

Ještěrka zední

23. Prosinec 2008 / Gimi

Ještěrka zední

Ještěrka zední (Podarcis muralis Laurenti, 1768) je kriticky ohrožený druh plazů České republiky. Ještěrka zední se vyskytuje v západní, střední a jižní Evropě a její areál rozšíření zasahuje až do západní Asie. Ve střední Evropě žije především na Slovensku a v Maďarsku, v ČR je k zastižení pouze na jediné lokalitě ve Štramberském krasu (350-500 m n.m.) v obci Štramberk. Jedná se o stabilní populaci asi 150 ks jedinců. Zobrazit celý článek »

Felsuma

11. Říjen 2008 / Gimi

Felsuma

Felsumy (Phelsuma) jsou drobné ještěrky patřící do čeledi gekonovití (Gekkonidae). Na rozdíl od většiny ostatních gekonů nejsou aktivní v noci, ale ve dne.
Felsumy mají kulaté zorničky a oči mají kryté průhlednými pevnými šupinami. Nemají víčka a šupiny nad očima si čistí jazykem. Základní zbarvení je většinou zářivě zelené, mnohdy s červenými či modrými skvrnami. Díky zářivým barvám se stali populárními terarijními zvířaty. Zobrazit celý článek »

Želva sloní

12. Červen 2008 / Gimi

Želva sloní

Želva sloní (Geochelone nigra) je největší žijící pozemní druh želvy. Želva sloní může být až 1,2 m dlouhá a dosahuje hmotnosti 200 kg. Tvar krunýře se liší podle poddruhu želvy: některé mají krunýř sedlovitý a v přední části klenutý, což jim umožňuje zvednout hlavu a dosáhnout tak na i vyšší zdroje potravy, jiné mají krunýř klenutý a živý se nižšími rostlinami. Vždy je černě zbarvený. Končetiny jsou robustní, s krátkými prsty. Zobrazit celý článek »

   
Září 2018
P Ú S Č P S N
« Bře    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kategorie

Odkazy

Info kanály

Další zdroje

[CNW:Counter]