Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/cache.php on line 36 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/query.php on line 21 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/theme.php on line 540 FotoSpace » Ryby

Archiv kategorie Ryby

Pakambala velká

15. Únor 2009 / Gimi

Pakambala velká

Pakambala velká (Psetta maxima či Scophthalmus maximus) je mořská ryba z řádu platýsů, která je snadno rozpoznatelná pro svůj atypický tvar uzpůsobený životu na mořském dně, kdy je zahrabána v písku či bahně. Její tělo je zcela zploštělé, neustále leží na jedné straně a k tomuto účelu u ní došlo i k posunutí očí na levou stranu těla. Nyní jsou ve vertikální poloze. Pakambala velká obývá oblast severovýchodní části Atlantického oceánu. Zobrazit celý článek »

Žralok obrovský

5. Leden 2009 / Gimi

Žralok obrovský

Žralok obrovský (Rhincodon typus), též žralok velrybí či nosozubec obrovský, je největší žijící zástupce žraloků. Obvykle dosahuje velikosti kolem osmi metrů, ale v mimořádných případech až 17 metrů. Není však člověku nebezpečný, živí se planktonem a malými rybami. Vyskytuje se v tropických oblastech všech tří oceánů. Tato největší paryba na světě má charakteristické zbarvení - světlé skvrny a pruhy na tmavém pozadí. Zobrazit celý článek »

Trnucha modroskvrnná

12. Listopad 2008 / Gimi

Trnucha modroskvrnná

Trnucha modroskvrnná (Taeniura lymma Forsskal, 1775) je druh mořské paryby z čeledi trnuchovitých patřící mezi rejnoky. Obvykle dorůstá velikosti okolo 70 cm s průměrnou hmotností okolo 30 kg. Trnucha je mořský predátor, který se nachází na druhotném stupni potravního řetězce. Většinu času tráví zahrabána v písku, či schována ve skalních puklinách, kde se ukrývá před predátory. Na svoji obranu je vybavena jedovatým ostnem Zobrazit celý článek »

Ropušnice skvrnitá

10. Listopad 2008 / Gimi

Ropušnice skvrnitá

Ropušnice skvrnitá (Scorpaena porcus Linnaeus, 1758) je druh dravé mořské ryby z čeledi ropušnicovití, která žije v oblasti Atlantského oceánu. Jedná se o samotářský druh, který loví svojí potravu převážně v noci. Ryba se vyskytuje převážně u mořského dna, kde může žít v mělčinách, ale také až do hloubky 800 metrů. Vyskytuje se v oblasti východního Atlantiku, včetně Středozemního moře a Černého moře, což odpovídá přibližně Zobrazit celý článek »

Perutýn

11. Červen 2008 / Gimi

Perutýn

Perutýn (Pterois) je rod ryb z čeledi ropušnicovitých. Mají prodloužené paprsky hřbetní a prsní ploutve. Je známo asi 10 druhů. Disponují jedem, který je srovnatelný s jedem kober. Tento toxin způsobuje vážná zranění až smrt. Žijí v teplých mořích, Indickém a Tichém oceáně. Několik druhů se pro nádherné zbarvení chová v akváriích, například perutýn ohnivý, Pterois volitans, dorůstající délky až 35 cm. Foto: Pterois antennata. Zobrazit celý článek »

   
Září 2018
P Ú S Č P S N
« Bře    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kategorie

Odkazy

Info kanály

Další zdroje

[CNW:Counter]