Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/cache.php on line 36 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/query.php on line 21 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/theme.php on line 540 FotoSpace » Parky

Archiv kategorie Parky

Národní park Yellowston

19. Leden 2009 / Gimi

Národní park Yellowston

Yellowstonský národní park se rozkládá na severozápadě státu Wyoming (91 % parku), na jihozápadě státu Montana (7,6 % parku) a jihovýchodě státu Idaho (1,4 % parku). Rozprostírá se na území o rozloze 8987 km2 na území Skalnatých hor. Je nejstarším národním parkem na světě. Byl založen v roce 1872 presidentem USA Ulyssem Simpsonem Grantem, který se zaměřil na ochranu přírodního bohatství. Zobrazit celý článek »

Národní park Modré hory

29. Prosinec 2008 / Gimi

Národní park Modré hory

Modré hory (anglicky Blue Mountains) je pohoří nacházející se 100 km západně od města Sydney. Jedná se o protáhlý řetězec hor, jehož charakteristikou jsou mohutné, propastmi a roklinami rozervané pískovcové hory. Nejvyšší vrchol horstva je Birds Rock (1180 m). Krajina Modrých hor je právem zapsána do seznamu Světového dědictví UNESCO. Díky rozsáhlé, převážně zalesněněné oblasti pískovcové náhorní plošiny Zobrazit celý článek »

Národní park Jasper

9. Prosinec 2008 / Gimi

Národní park Jasper

Národní park Jasper je největší park v kanadských Skalnatých horách zabírající více než 10 tisíc kilometrů čtverečních. Nachází se v provincii Alberta, severně od Národního parku Banff a západně od Edmontonu. V parku se nachází ledovce v Columbia Icefield, horké prameny, jezera, vodopády a samozřejmě hory. Park je také domovem pro mnoho divokých zvířat jako je medvěd grizzly, medvěd baribal, los, sob, kamzík bělák nebo bobr. Zobrazit celý článek »

Národní park Yoho

25. Listopad 2008 / Gimi

Národní park Yoho

Národní park Yoho, jehož název pochází z jazyku kmene Cree a znamená úctu nebo také bázeň, se nachází na západní straně kanadských Skalnatých hor v provincii Britská Kolumbie. Na východě hraničí s Národním parkem Banff. Hranici mezi parky tvoří hranice mezi provinciemi Britská Kolumbie a Alberta. Na jihu pak sousedí s Národním parkem Kootenay. Společně s dalšími třemi provincionálními parky, Hamber Provincial Park Zobrazit celý článek »

Národní park Zion

13. Listopad 2008 / Gimi

Národní park Zion

Národní park Zion (Zionský národní park, anglicky Zion National Park) se nachází poblíž města Springdale v Utahu na jihozápadě Spojených států amerických. Pro svou jedinečnou polohu na rozhraní tří geografických oblastí (Colorado Plateau, Great Basin a Mojave Desert) patří tento národní park k vyhledávaným turistickým cílům jak pro pozoruhodné geologické útvary, tak pro neobvykle pestrou paletu rostlin a živočichů. Zobrazit celý článek »

Národní park Šumava

10. Červen 2008 / Gimi

Národní park Šumava

Národní park Šumava je jeden ze čtyř národních parků v České republice. Národní park vznikl v roce 1991. Účelem jeho vzniku bylo ochránit pestrou mozaiku unikátních rozsáhlých rašelinišť, smrkových i bukových pralesů, horských luk, nespoutaných řek a ledovcových jezer. Tvoří největší souvislý komplex lesů ve střední Evropě, často bývá proto označován jako zelená střecha Evropy. Domov zde mají desítky ohrožených druhů Zobrazit celý článek »

Národní park Banff

4. Červen 2008 / Gimi

Národní park Banff

Národní park Banff je nejstarší kanadský národní park zaujímající rozlohu 6640 km2. Rozkládá se v jihozápadní Albertě 120km od Calgary a byl založen roku 1885. Tento park nabízí krásné scenérie Skalnatých hor a krásné pohledy na jezero Louise. Na území parku leží městečko Banff, jenž je považováno za turistické centrum oblasti. Zobrazit celý článek »

   
Září 2018
P Ú S Č P S N
« Bře    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kategorie

Odkazy

Info kanály

Další zdroje

[CNW:Counter]