Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/cache.php on line 36 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/query.php on line 21 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/theme.php on line 540 FotoSpace » Hmyz

Archiv kategorie Hmyz

Babočka kopřivová

18. Únor 2009 / Gimi

Babočka kopřivová

Babočka kopřivová (Aglais urticae, Linné 1758, jiný název Nymphalis urticae) je druh motýla z rodu baboček, patřících do čeledi babočkovitých (Nymphalidae). Svoje druhové jméno dostal podle živné rostliny housenek – kopřivy dvoudomé (Urtica dioica). Jde o jednoho z nejhojnějších motýlů, který se vyskytuje v celé Evropě, přes Rusko, Asii po Japonsko, od nížin až po vysoké hory. Létá od března do října. Není vázaný na žádný Zobrazit celý článek »

Martináč hrušňový

6. Únor 2009 / Gimi

Martináč hrušňový

Martináč hrušňový (Saturnia pyri, Denis & Schiffermüller, 1775) je největší středoevropský noční motýl z čeledi martináčovitých. Jeho housenky žijí hlavně na ovocných stromech. Housenka i samotný motýl martináče se často vyskytuje v zeměpisných oblastech Znojemska na stromech meruňky, trnky a jasanu v době zrání jejich plodů. Motýl se vylíhne z kukly v hruškovitém zámotku brzy zjara, začíná létat večer. Zobrazit celý článek »

Dlouhozobka svízelová

15. Prosinec 2008 / Gimi

Dlouhozobka svízelová

Dlouhozobka svízelová (Macroglossum stellatarum) je noční motýl patřící mezi Lišajovité. V České Republice patří k poměrně běžným druhům. Dlouhozobku sice řadíme mezi noční motýly, přesto ji však potkáme spíše za dne, kdy saje nektar z květů všemožných druhů rostlin. Na rozdíl od jiných druhů motýlů není vybíravá a najdeme ji všude, kde je dostatek rozkvetlých květin. Při sání neusedá na květ a rychlým třepotáním křídel, podobným Zobrazit celý článek »

Martináč habrový

6. Prosinec 2008 / Gimi

Martináč habrový

Martináč habrový, někdy nazývaný martináček habrový (Saturnia pavonia, synonyma Phalaena pavonia, Eudia pavonia) je velký noční motýl z čeledi martináčovitých. Dosahuje zpravidla velikosti okolo 55 až 80 milimetrů. Samice je převážně šedá, kdežto samec má přední křídla nahnědlá a zadní pár má pak barvu rezavě žlutou. Mimo těchto znaků má samec také silněji zakřivená tykadla. Za rok se rodí jedna generace, která se vyskytuje Zobrazit celý článek »

Babočka admirál

22. Listopad 2008 / Gimi

Babočka admirál

Babočka admirál (Vanessa atalanta Linné, 1758) je jeden z největších denních motýlů Česka z čeledi babočkovitých. Rozpětí křídel dosahuje šesti centimetrů. Je rozšířena v téměř celé Evropě, severní Americe, Asii a severní Africe. Vyskytuje se převážně v teplejších oblastech, ale v létě migruje i dále na sever. U nás výjimečně přezimují. Velmi charakteristické jsou oranžové pruhy a bílé skvrny na předních křídlech Zobrazit celý článek »

Křižák pruhovaný

14. Listopad 2008 / Gimi

Křižák pruhovaný

Křižák pruhovaný (Argiope bruennichi) je původem tropický pavouk, který však vlivem globálního oteplování zdomácněl také v Česku. Má charakteristické vybarvení kombinující žluté a černé pruhy protkané tenkým bílým lemem. Samice dorůstá ve středoevropských poměrech délky 15 mm, samec je zřetelně menší, jen 4-6 mm. Patří mezi druhy, u nichž samice po spáření samce sežere. Žije ve vysoké trávě, kde se Zobrazit celý článek »

Monarcha stěhovavý

27. Červen 2008 / Gimi

Monarcha stěhovavý

Monarcha stěhovavý (Danaus plexippus, Carolus Linnaeus, 1758) je denní motýl z čeledi babočkovitých. Je známý svou poutí do středního Mexika v obrovských hejnech, kde přežívá zimu a na jaře se opět vrací do svých líhnišť v Kanadě. V Kanadě potom obrovská hejna sedají na stromy, na kameny a všude kolem. Stromy jsou celé obsypané motýli a je težko rozeznat co je strom a co je motýl (pokud se motýli nijak zvlášť nepohybují). Zobrazit celý článek »

Září 2018
P Ú S Č P S N
« Bře    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kategorie

Odkazy

Info kanály

Další zdroje

[CNW:Counter]