Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/cache.php on line 36 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/query.php on line 21 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/theme.php on line 540 FotoSpace » Rostliny

Archiv kategorie Rostliny

Adenium

3. Březen 2009 / Gimi

Adenium

Adenium lidově zvané pouštní růže patří mezi sukulenty a je příbuzné oleandru a stejně tak jedovaté. Adenium boehmianum se dodnes používá jako šípový jed. Adenia jsou rozšířena především v Africe a jeden druh je zastoupen i na ostrově Socotra v Indickém oceánu. Při pěstování v domácích podmínkách mají adenia ráda hodně světla, dobře propustnou půdu, vydatnou zálivku a pravidelné hnojení během vegetační sezóny. V létě mohou vegetovat venku Zobrazit celý článek »

Sakura

24. Únor 2009 / Gimi

Sakura

Sakura je japonský název stromu třešně a jejich květů. Plody třešní (v Japonsku nazývané sakuranbo) jsou z jiného druhu stromu. Domovem sakury je mnoho asijských států, např. Japonsko, Čína, Indie a Korea. Japonsko má mnoho variant sakury (více než 200 kultivarů). Během období Heian (794 – 1191) převzala japonská společnost mnoho zvyků z Číny, včetně zvyku pozorování květů (japonsky hanami), kdy císařská rodina, básníci, zpěváci Zobrazit celý článek »

Sněženka podsněžník

16. Únor 2009 / Gimi

Sněženka podsněžník

Sněženka podsněžník (Galanthus nivalis), občas uváděna také pod názvy sněženka bílá nebo sněženka předjarní, je široce známá jarní rostlina z čeledi amarylkovité. Sněženka podsněžník je 15 - 20 cm vysoká. Podobně jako ostatní druhy sněženek má cibulku, 2 až 3 jednoduché, úzké, přisedlé listy se souběžnou žilnatinou, oboupohlavné květy a pod nimi 2 listeny, které jsou zcela srostlé a tvoří toulec. Štíhlý stvol nese jeden květ Zobrazit celý článek »

Sekvojovec obrovský

8. Únor 2009 / Gimi

Sekvojovec obrovský

Sekvojovec obrovský (Sequoiadendron giganteum), zvaný též mamutí strom, je nejmohutnější strom na Zemi. Sekvojovec obrovský patří do kdysi bohatě zastoupené skupiny jehličnanů, které prodělaly svůj rozkvět ve druhohorách, v období křídy. Tento strom jako botanický druh byl evropské civilizaci neznámý až do roku 1841, kdy cestovatel John Bidwell náhodou narazil na porost Calaveras. Jeho zprávám nechtěl zprvu nikdo věřit, ale již roku 1853 Zobrazit celý článek »

Rosnatka okrouhlolistá

2. Únor 2009 / Gimi

Rosnatka okrouhlolistá

Rosnatka okrouhlolistá (Drosera rotundifolia) je masožravá rostlina z rodu rosnatek rostoucí nejčastěji v rašeliništích, mokřadech a močálech. Patří k nejběžnějším druhům rosnatek - je rozšířená v celé severní Evropě, na Sibiři, v severní Americe, Japonsku a na Nové Guinei. Přisedlé rostliny které měří v průměru obvykle 3 až 5 cm. Listy jsou pokryty načervenalými chlupy které vylučují lepkavý výměšek. Rostou v přízemní růžici Zobrazit celý článek »

Mučenka

24. Leden 2009 / Gimi

Mučenka

Mučenka (Passiflora L.) je rod vytrvalých, většinou popínavých bylin, ale také keřů z čeledi mučenkovitých. Většina z nich se vyznačuje nápadnými pravidelnými květy neobvyklých tvarů i barev. Celý rod obsahuje přibližně 520 druhů, mučenka modrá se pěstuje po celém světě, v teplejších krajích jako okrasná, jinde jako pokojová rostlina, a mučenka jedlá v subtropech kvůli plodům (bobulím). Různé druhy mučenky jsou původní Zobrazit celý článek »

Přeslička největší

14. Leden 2009 / Gimi

Přeslička největší

Přeslička největší neboli přeslička obrovská (Equisetum telmateia Ehrh.) je rostlina z oddělení přesličky, jehož jediným recentním rodem je rod přeslička v širším pojetí (Equisetum s.l.). Přeslička největší je vytrvalá, výtrusná bylina vysoká nejčastěji 50-150, vzácněji až 200 cm, vyrůstající z článkovitého oddenku. Jedná se o největší druh přesličky v ČR. U přesličky obrovské se projevuje sezónní dimorfismus, stejně jako u přesličky rolní. Zobrazit celý článek »

Září 2018
P Ú S Č P S N
« Bře    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kategorie

Odkazy

Info kanály

Další zdroje

[CNW:Counter]