Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/cache.php on line 36 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/query.php on line 21 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /DISK2/WWW/gimiweb.net/fs/wp-includes/theme.php on line 540 FotoSpace » Ptáci

Archiv kategorie Ptáci

Lori mnohobarvý

11. Březen 2012 / Gimi

Lori mnohobarvý

Lori mnohobarvý (Trichoglossus haematodus) je výrazně zbarvený pták z čeledi papouškovitých (občas bývá řazen i do samostatné čeledi loriovití). Jedná se také o velmi oblíbený druh chovaný v zajetí. Lori mnohobarvý, jak už z jeho samotného názvu vyplývá, je velmi výrazný pták, na jehož opeření nalezneme téměř všechny barvy duhy. Dorůstá 25 - 30 cm a v rozpětí křídel dosahuje zhruba 17 cm. Ačkoli se jednotlivé poddruhy Zobrazit celý článek »

Luňák hnědý

11. Březen 2012 / Gimi

Luňák hnědý

Luňák hnědý (Milvus migrans) je středně velký dravec z čeledi jestřábovitých obývající mírné a tropické části Eurasie a Austrálie, výjimečně se toulá až na Havajské ostrovy. Se svou velikostí 55-59 cm, rozpětím křídel mezi 135-155 cm a hmotností kolem 900 g je o něco menší než luňák červený. Má dlouhý ocas, který není tak vidličnatý jako u již zmíněného luňáka červeného, dlouhá křídla a tmavohnědé peří s rezavým nádechem na spodní straně Zobrazit celý článek »

Rybák chocholatý

4. Březen 2009 / Gimi

Rybák chocholatý

Rybák chocholatý (Thalasseus bengalensis) je velký druh rybáka ze skupiny chocholatých rybáků rodu Thalasseus. Rybák chocholatý je zbarvený jako typičtí rybáci – tělo je bílé, hřbet a svrchní strana křídel světle šedá, na hlavě je černá čepička s prodlouženými týlními péry. Na rozdíl od jiných druhů má i ve svatebním šatu bílé čelo. Vnitřní ruční letky jsou světlé, vnější černavé, ocas je světle šedý. Nohy jsou černavé, zobák bledě žlutý, často Zobrazit celý článek »

Sýkora modřinka

11. Únor 2009 / Gimi

Sýkora modřinka

Sýkora modřinka (Parus caeruleus) je drobný sýkorovitý pěvec široce rozšířený v mírné a subarktické Evropě a západní Asii. Jejím specifickým znakem, který ji odlišuje od podobné sýkory koňadry, je modré temeno hlavy a tmavý pruh přes oči a spodní stranu hrdla. Čelo a líce má bílé, zátylek, křídla a ocasní pera modrá, hřbet je nažloutle zelený, břišní strana těla je sírově žlutá s úzkým černým proužkem, končetiny modravě šedé Zobrazit celý článek »

Ara arakanga

28. Prosinec 2008 / Gimi

Ara arakanga

Ara arakanga (Ara macao, Linné 1758) je nádherně zbarvený pták a jeden z největších a nejnápadnějších ve své čeledi. Ve volné přířodě žije v Mexiku, Střední Americe a na severu Jižní Ameriky po Brazílii. Jeho přirozeným biotopem jsou tropické deštné lesy, savany a plantáže. Tento nejznámější pták z jihoamerických papoušků je silně ohrožen vyhubením. Příčinou je především zničení velké části tropického deštného lesa, biotopu, ve kterém žije Zobrazit celý článek »

Kukačka kohoutí

11. Prosinec 2008 / Gimi

Kukačka kohoutí

Kukačka kohoutí (Geococcyx californianus) je velká severoamerická kukačka a společně s kukačkou zemní (G. velox) jediný žijící zástupce rodu Geococcyx. Kukačka kohoutí je zhruba 56 cm dlouhá, váží okolo 300 g a je největší severoamerickou kukačkou. Má štíhlé tělo s nápadným hustým hřebenem na hlavě, velmi dlouhým ocasem a dlouhým silným zobákem. Svrchu je tmavě hnědá se světlým skvrněním, ocas má černobílý, břicho Zobrazit celý článek »

Dudek chocholatý

2. Listopad 2008 / Gimi

Dudek chocholatý

Dudek chocholatý (vědecký název Upupa epops) je pták z čeledi Dudkovitých a národní pták Státu Izrael. Pestrobarevný pták o málo větší než drozd (délka těla je asi 270 mm, křídla 144 mm, ocas 102 mm). Vyznačuje se hřebenovitým prodloužením peří na hlavě (konce jsou černé). Let má lehký, trhavý. Hlava, krk a prsa jsou rezavozelené, křídla a ocas černé a křídla jsou pruhovaná. Zobák má mírně zahnutý. Samice i mláďata se podobají Zobrazit celý článek »

Září 2018
P Ú S Č P S N
« Bře    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kategorie

Odkazy

Info kanály

Další zdroje

[CNW:Counter]